Salamanca

Naszym uczniom oferujemy możliwość szlifowania języka hiszpańskiego w ramach intensywnych kursów tego języka w najlepszych szkołach prywatnych w Hiszpanii. Wyjazdy na takie kursy organizujemy systematycznie od roku 2007, zawsze pod koniec roku szkolnego a więc w drugiej połowie czerwca.
Wyjazd trwa 2-3 tygodnie. W trakcie pobytu w  Hiszpanii bardzo intensywnie uczymy się języka hiszpańskiego. Na kurs językowy składają się 4 godziny lekcyjne dziennie (gramatyka i konwersacje) oraz wykłady z historii, geografii i kultury Hiszpanii a także projekcje filmów dokumentalnych i fabularnych. Po lekcjach oraz w weekendy zwiedzamy, chodzimy na basen i poznajemy nowych ludzi z całego świata. Mieszkamy u rodzin hiszpańskich a posiłki spożywamy również w międzynarodowym gronie bo nasi współlokatorzy pochodzą z różnych krajów z całego świata.
Wybraliśmy Salamankę, gdyż jest to miejsce wyjątkowe. To właśnie tu w roku 1218 powstał najstarszy w Hiszpanii uniwersytet, do dziś jeden z najlepszych w tym kraju, którego profesorowie opracowują i sprawdzają certyfikaty DELE Instytutu Cervantesa, potwierdzające znajomość języka oraz uznawane na całym świecie. Uważa się, że mieszkańcy regionu Castilla y León mówią w porównaniu do mieszkańców innych regionów Hiszpanii czysto i wyraźnie, co sprawia, że nauka w tym miejscu staje się jeszcze bardziej efektywna oraz sprzyja rozwijaniu poprawności oraz biegłości w mowie i piśmie.
Uczniowie, którzy wzieli udzial w organizowanych przez nas wyjazdach stali sie absolutnymi fanami pieknej Salamanki, Hiszpanii i jezyka hiszpanskiego.

Opis wyjazdu 2012 dostępny jest: TUTAJ:.

Galeria zdjęć z wyjazdu 2012 znajduje się TUTAJ:.

 

Galeria zdjęć z ostatniego wyjazdu:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.829172333780285.1073741901.120279494669576&type=3